вторник, 24 мая 2016 г.

Długowieczne płoty z drewna

Trwałe ogrodzenia drewniane

Niewłaściwie konserwowane ogrodzenia z drewna szybko się dewastują oraz mogą nieodwołalnie zgubić swój dotychczasowy wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na płot pożądane byłoby poznać rodzaje konserwacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy napawać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszystkie prace konserwujące ogrodzenie z drzewa wypada rozpocząć od należytego i dokładnego przygotowania materiału na płot, ponieważ od tego uzależniony jest rezultat końcowy własnych prac. Przed użyciem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie dźwiga symptomów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drzewa na płot możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku ascetycznego drzewa ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu fachowego, jaki chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robakami. Jak zabezpieczymy już nasze płot przed rozwojem biokorozji, trzeba nanosić następne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeśli chcemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu wskazanego koloru, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący względnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drewno, ochroni ogrodzenie od środka, lecz nie utworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Ochronione w ów sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu maskuje ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im dużo uwagi oraz troski.

Całkiem inaczej jest w wypadku płotów z pcv. Ten gatunek ogrodzeń jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji w następstwie tego służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий