среда, 25 мая 2016 г.

Projekotwanie plotki PVC na plot i bramkę ogrodzeniowa nie zada pozwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu starostwu powiatowemu prócz szczególnych przypadk��w.

Projekotwanie balaski Winylowe na plot i bramę ogrodzeniowa nie zada zezwolenia na budowę ani zawiadamiania tego faktu starostwu powiatowemu nie licząc kilku przypadków.

Plotki z plastyku na ogrodzenie i furtkę ze sztachetek nie przekraczające wielkości 2,2 m budowane pomiędzy dwoma ościennymi działkami nie potrzebują żadnych formalności oficjalnych. Dotyczy to także ogrodzeń chwilowych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. budowa ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także pozostałych miejsc publicznych (nie tyczy się to ogrodzeń blisko dróg prywatnych a także wew. nie będących drogami powszechnymi)
  2. stawianie ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wysokości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania ogrodzenia z plastyku na ogrodzenie i bramę ze sztachet dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym czy tez urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu konstrukcji ogrodzenia winno zawierać formę ogrodzenia, metodę zrealizowania jego montażu oraz proponowany termin rozpoczęcia budowy.
  5. Niezależnie od zgłoszenia powinno się dodać oświadczenie o upoważnieniu do zarządzania nieruchomością w zamiarach budowlanych oraz jeżeli jest to zadane przez starostwo szkic ogrodzenia.

Od czasu do czasu do budowy ploty PVC na plot i bramkę ze sztachetek zadane są dodatkowe uzgodnienia tj. np. aprobata zarządcy drogi na lokalizacje wjazdu.

Konstrukcje płotu można rozpocząć po 30 dobach od zgłoszenia zamiaru jego konstrukcji, o ile urząd nie wniesie wcześniej sprzeciwu. Protest może zaistnieć w sytuacji, gdy zamierzane plotki PVC na plot i furtę sztachetowa jest nieadekwatne z uzgodnieniami lokalnego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym projektowanej ulicy. W przypadku kiedy projektowane ogrodzenia plastikowe na plot i bramkę ze sztachetekmoże grozić bezpieczeństwu ludzi ewentualnie mienia, np. przez ograniczanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować zdobycia pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru budowy ogrodzenia jest ważne przez okres dwóch lat. Brak rozpoczęcia robót przez ten czas skutkuje unieważnieniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty wybudowania ogrodzenia potrzebne staje się kolejne zgłoszenie tego faktu.

Комментариев нет:

Отправить комментарий