пятница, 22 апреля 2016 г.

Mało co tak nie podkreśli projektu trawnika lub rabaty jak małe żywe ogrodzenie.

Niezwykle duże, bo prawie dwumetrowe ogrodzenie stanowi barierę nie do przejścia, zasną w razie potrzeby przesłania sąsiednie domy oraz ulice. Żeby wykonać taki plot rośliny zasadzamy wokół krawędzi posiadłości. O ile mamy dosyć miejsca, w najwyższym stopniu „ekonomiczny" będzie żywopłot o pokroju prostym, np. z leszczyny, jaka ponadto rodzi orzechy. Jeśli chcemy aby nasze zielone plot było niezwykle rosłe zaś zarazem wąskie to w zacienionym miejscu powinno się je uformować z limaku powszechnego, grabu pospolitego lub klonu. Pamiętajmy jednak, że kiedy rośliny nas przerosną, ich ogarnianie może być bardzo trudne.

Nic tak nie podkreśli linii trawy ewentualnie rabaty jak niskie żywe plot.

W cieniu, gdzie podobnie trawa, jak i rośliny kwiatowe często nie mogą satysfakcjonująco wzrastać w wyznaczonych grządkach, niewielkie krzewy umieją utrzymać naturalne bogactwo w wyznaczonym miejscu względnie osłonią gołe placki gleby. Poprawnie uformowany miniaturowy żywopłot sam zresztą wystarczy za dekoracje ogrodu. Na zielone ogrodzenia przydaje się porzeczka alpejska a także bukszpan. Wiosna jedynie ploty Poznań formowane zakwitają z pigwowca japońskiego (jego paki kwiatowe wyrastają na starszych gałązkach, których się już nie obcina), nie tak obficie jak na słońcu, ale wszak w ciemnych zakamarkach każdy kwiatek jest widoczny. Jesienią zaś upiększają je małe jabłuszka, które wolno przerobić na konfitury.

Niskie ewentualnie wysokie roślinne ogrodzenia wolno otrzymać z krzewów iglastych.

Niestety, krzewy z tej grupy mogą być o wiele bardziej kosztowne niż krzewy liściaste. Spośród nich najlepiej wytrzymuje cień cis zwyczajny. Na ogól szeroko się rozrasta a także należny go redukować, natomiast jego zmianę Cis można pościć samopas.Powinien się migiem wschodził oraz zachowa kolumnowy zarys.

Gdyby wasz zakątek jest nadzwyczaj zacieniony, pożądane byłoby aby zielony plot rozświetlić kolorowymi plamami. Niektóre spośród cienioznośnych gatunków maja mutacji o jasnych ewentualnie wielobarwnych liściach: np. cis Aurea decora, ligustr oklepany Aureum i dereń rozłogowy Argenteomarginata. Co zgodność z rzeczywistością ich jasne odcienie są w największym stopniu ostrego w słońcu, tymczasem nawet w śladu listowie pozostają dosyć jasne, mało co oświetlone promieniami.

Комментариев нет:

Отправить комментарий